Honnan jönnek a menekültek? Merről közelítik Európát? Hol van határzár az útjukban? Az Esri által készített térképes alkalmazásból kiderül.
Csak 2014-ben világszerte 14,4 millió ember menekült el hazájából, a legtöbben török (1,6 millió), pakisztáni (1,5) és libanoni (1,15) menekülttáborokban húzzák meg magukat, de Etiópiában és Kenyában is több százezren élnek sátortáborokban.
Az ENSZ és az Egyesült Államok külügyminisztériumának adataira támaszkodó térképen jól látszik, hogy csak Szíriában 7,6 millió embert otthona semmisült meg az összecsapásokban. Ebből több mint kétszázezren meghaltak a harcokban, négymillióan pedig arra kényszerültek, hogy elhagyják az egykor virágzó országot.
Magyarországról 1267-en mentek el 2014-ben, ebben az adatban nyilván nincs benne az a több százezer ember, akik uniós állampolgárként Nyugat-Európában keresik a boldogulásukat.
Tragikus képet mutat az a térkép, melyen azok az adatok szerepelnek, hogy a világ melyik részén hal meg a legtöbb menekült. Látszik, hogy a bevándorlók számára a legveszélyesebb a tengeri átkelés, 2015 augusztusáig csak a Földközi-tengerbe 2800-an fulladtak bele. Hasonlóan problémás a Bengáli-öböl térsége is, ahol kétszer annyian haltak meg, mint az Egyesült Államok mexikói határszakaszán.